ביקורת לספר : ההחלטה שלי מאת אביבה סרור בייגל


סקירה וביקורת לספר: ההחלטה שלי
מאת: Aviva Sror-Baygel
ז'אנר: רומן רומנטי
הוצאה לאור: יהלומים הוצאה לאור

רומן רומנטי נפלא שנוגע בנקודה כואבת בחברה הישראלית הדורשת טיפול מיידי וכואב.
סיימון, מעצבת אתרי נופש יוקרתיים לעשירים , אישה עדינה חטובה ויפה חווה את הדבר הקשה והנורא ביותר - אונס ופלישה לגופה ונפשה.
לאחר המעשה היא מסתגרת בביתה למשך מספר חודשים וסובלת מסיוטים בלילות ועושה הכל כדי להיראות מכוערת על ידי לבישת בגדים גדולים כפי מידתה וגילוח שערות ראשה וכל זאת על מנת להרחיק ממנה גברים ואנסים פוטנציאלים.

"אני קמה מהמיטה , גופי עדיין רועד מהחלום או אולי המציאות. חלפו כבר כמה חודשים ואני עדיין שם. חווה את רגעי האימה שוב ושוב. אני לא מצליחה להמשיך הלאה, להתרומם. לא מצליחה לחזור לשיגרה כי אי אפשר . אומרים שחוויות קשות מחסנות ומחזקות, אך זה לא ככה במקרה שלי".

בהמשך היא יוצאת לבית המשפט להגן על אביה מפני תביעתו של פייר דה לה קארה - גבר נאה ביותר ועשיר עוד יותר שמרבה בנסיעות ברחבי הגלובוס.

"אני מציצה לכיוון ספסלי התביעה, מבטי מרפרף על פני עורכי הדין  ועיניי נעצרות על מר דה לה קארה אשר עיניו מביטות היישר לתוך עיני . הוא לא ממצמץ, מבטו חד וישיר ועינינו מצטלבות ... הוא לא מסיר את עיניו ממני וליבי מחסיר פעימה או שתיים כך שאני ממהרת להשפיל את מבטי... ".

פייר נדלק על סיימון מיד ועורך דינו מציע לסיימון עיסקה משתלמת: היא תתכנן ותעצב אתר נופש יוקרתי באי ששייך לו ובתמורה פייר יבטל את התביעה שהגיש נגד אביה.

סיימון מזהה הזדמנות להציל את אביה ונעתרת להצעה ועוברת לגור באחוזתו בפריז ומתחילה לתכנן את אתר הנופש היוקרתי .
פייר מחזר אחריה בעדינות ובהתחשבות בשונה מחיזוריו הרגילים אחרי נשים ומצליח לעורר בסיימון רגשות שכבר חשבה שלא תוכל להרגיש , והיא נבהלת, נבהלת מהטוב שנפל בחלקה ומחליטה לברוח מפריז לניו יורק ומנסה לפתוח בחיים חדשים לבדה, אך פייר לא מוותר ובעזרת כספו וקשריו הוא מצליח לגלות את הטראומה שחוותה סיימון והרסה את עולמה, והוא נוסע בעקבותיה ...

את ההמשך של הסיפור תצטרכו לקרוא בעצמכם.. אני ממליץ בחום על הספר הנפלא שכתוב בשפה גבוהה ויפה , קריא וזורם וערוך בצורה יוצא מן הכלל, ספר ביכורים משובח המייצג בכבוד רב את הז'אנר הרומנטי.