הסיפור הטוב של דב


"הסיפור הטוב של דב", כתב פיליפ ס' סטיד, איורים ארין א' סטיד , כנרת הוצאה לאור
בחירה מצויינת של ספרות מתורגמת לילדים מבית כנרת זמורה-ביתן דביר . כהקדמה אומר כי הספר מכיל לכאורה סיפור ילדים תמים וחמוד אך מסתתרים בו מסרים חברתיים ערכיים מהחשובים ביותר.
מסופר על דב חביב שטרם תגיע עונת החורף הוא רוצה לספר למישהו סיפור . הוא פונה אל העכבר אך הלה דוחה את בקשתו בתואנה שצריך להתכונן לחורף, דב נחלץ לעזרתו ועוזר לו להתארגן, כשהוא פונה לברווז גם הוא כמו קודמו דוחה את בקשתו ודב עוזר גם לו להתארגן לחורף, הדבר חוזר על עצמו גם עם הצפרדע והחפרפרת ובסופו של דבר מגיע החורף ודב נאלץ לישון את שנתו בלי שסיפר את סיפורו.
כשהתעורר לאחר כמה חודשי שינה מתוקה הוא יוצא ממאורתו באביב מוכן ומזומן לספר את סיפורו לחבריו.
עד שכולם מתכנסים דב רוצה להתחיל לספר את סיפורו אך מגלה כי שכח אותו . " זה היה סיפור כל כך טוב , הוא אמר והשפיל את ראשו. אבל החורף הוא זמן ארוך מאד ולדובים זכרון קצר". חבריו ניסו לרענן את זכרונו אך לבסוף מציעים לו לספר סיפור עם דמויותיהם.
האיורים בספר חביבים והכתוב טומן בחובו מסר שלכל אחד בעולמנו יש סיפור לספר רק תנו לו את ההזדמנות אחרת הדבר ישכח ויעלם. דב מוותר על סיפורי לפני החורף ונרתם לעזרה למרות שדחו אותו. הדבר מלמד אותנו שכדאי לעיתים לוותר על מעט מזממנו על מנת להקשיב לאחר ואולי יש לו דבר חשוב לומר .
אמנם הסיפור המקורי שדב תכנן לספר נשכח ממנו אך נוצר סיפור חדש עם ערכים חשובים של נתינה ועזרה לזולת .
זהו אומנם ספר ילדים אך בהחלט מותאם לכל הגילאים ומאפשר חומר למחשבה אודות התנהלותינו.
מומלץ מאד , בחירה מעולה של ההוצאה ! כנרת זמורה דביר