זכרונות מהצינוק


סקירה לספר: זכרונות מהצינוק
מאת: שמילקט( שם בדוי )
הספר נמצא בתהליך גיוס המונים

ספר אישי וסיפור כואב עד מאד של הסופרת שבחרה להשתמש בשם בדוי לעת עתה עקב רגישות הסיפור בפרט והנושא בכלל.

אונס
היום יותר ויותר נאנסות מעזות להתלונן ולספר את סיפורן,  חלקן עדיין עושות זאת בגלוי כולל חשיפת פרטים מלאים אודותיהם ואודות סיפורן הקשה, וחלקן חושף את הפרשה ללא פרטים מזהים ועם שמות בדויים וזה מובן בהחלט.
אני נחשפים היום לסיפורי מקרי אונס רבים, גם כאלה שהתרחשו לפני שנים רבות, ואנחנו מזדעזעים עד עמקי נשמתנו.  אך לדאבוני הרב , מקרי אונס רבים נוספים לא מסופרים ונותרים חבויים עמוק בנפשה של הנאנסת שחייה חרבו בעקבות אותו מקרה.

דעתי בנושא קיצונית מאד אך אני חושב שכך צריך להתייחס אל נושא כאוב זה .
אונס = רצח !! ולא פחות מזה, סיטואציית אונס היא פגיעה בחסר ישע ( אפילו זמנית ) והמעשה הנפשע הזה רוצח את נפשה של הנאנסת ומפרק אותה לרסיסים שכמעט תמיד קשה לאחותם במלואם.
אנס הוא אינו בן אנוש ורק כאשר נשווה את עונשו של זה לעונשו של רוצח , אולי אולי נתחיל לצמצם את הפגיעה בנשים ( וגם גברים ) חסרי ישע.

סיפורה של שמילקט מתחיל בקיץ 1994 בכיתה ט' פעילה נלהבת בצופים שיצאה לטיול שכבתי בצפון יחד עם מדריכים המבוגרים ממנה במעט.
בבוקרו של אחד מימי הטיול , שמילקט חשה ברע עם כאבי בטן וביקשה מהמדריכים להישאר באוטובוס ולישון מעט. המדריכים הסכימו לבקשתה ויצאו עם שאר הילדים להמשך הטיול והיא נותרה באוטובוס יחד עם הנהג תכול העיניים שהיה בעשור החמישי לחייו, נאה וחסון.  שמילקט נרדמה על אחד הספסלים והתעוררה רק כשהנהג גרר אותה אל רצפת האוטובוס, שמילקט ניסתה להתנגד מעט אך ידו הכבדה שסתמה את פיה בתוספת מבט חודר של עיניו הכחולות גרמו לה לקפוא ולהפסיק להתנגד, הנהג אנס אותה ולאחר שסיים היא ברחה לשירותים בוכיה.
היא סיפרה לחבריה שרצו " לעלות על הנהג " במכות, אך בהמשך הספק כרסם בה ואולי היא רק הוזה הרי לטענתה הרבה פעמים אומרים לנשים שהן ממציאות ומשקרות ורוצות להרוס את חייו של מישהו אחר.

בפגישת מחזור שהתקיימו כמה שנים לאחר מכן , שמילקט הביטה בנוכחים ולא הבינה איך הם יכולים להיות שמחים וצוחקים בעוד היא שבורה לחלוטין.

כשהיא חזרה מהטיול היא החליטה לספר לחבר שלה , הילד הכי מגניב בשכבה שהציע חברות לחנונית עם המשקפיים, הוא שמע את הסיפור וראתה אותו משתנק,  " איך נתת לו ?" הוא פצע אותה שוב והיא מתקשה להסביר שלא יכלה להתנגד. חברה ההמום הודיע לא שהוא עוזב אותה והיא נשברה, מתלמידה מצטיינת ופעולה בצופים הפכה לאגרסיבית והפסיקה לצחוק , ובכל לילה התעוררה ממררת בבכי, התרחקה מהמין הגברי והחלה מטביעה את יגונה באוכל וכתוצאה מכך עלתה במשקל בצורה קיצונית.

" אני התחלתי לאכול ולהשמין בלי הכרה, רציתי להשמין כדי שאף אחד לא יגע בי יותר, כדי שלא אהיה יפה ולא אהיה מטרה לשום אנס או מישהו שינצל אותי מינית.... לימדו אותי שיעור חשוב, כל עוד אני משדרת פגיעות ולא אומרת לא, הם יקחו ממני את מה שנראה להם שמגיע להם, וכל עוד אני אשתוק זה יימשך ... ".

שלושה חודשים אחרי שנאנסה זה קרה גם לחברה הכי טובה שלה, שנאנסה על ידי שבעה צעירים שבטחה בהם והכירה היטב והם בגדו בה. היא סיפרה לשמילקט שבסך הכל הם נסעו יחד לחוף הים לעשן , ואז הם אנסו אותה אחד אחרי השני, שבעה נערים ששיסו את נשמתה וגופה, היא לא חזרה הבייתה אחרי המקרה והגיע היישר לבית חברתה

סכר ההגנה נפרץ כליל כשלאחר שלושה שבועות נאנסה בברטליות חברה נוספת והן היכו על חטא, אילו רק סיפרו על מעשי האונס הקודמים אז אולי האונס האחרון היה נמנע. שמילקט שוב חוזרת על כך שהפחד היה שיטיפו להן שהן לא בסדר בכל הסיפור וגם אם האנס יתפס הוא יצא לחופשי מהר מאד והס מלהזכיר כי המשפט עצמו פותח את הפצעים מחדש וביתר שאת כפי שקרה במשפט שכינו אותן זונה , ולכי תסבירי לעורך דין צמא דם כי את לא אשמה שסמכת על גברים שהכרת .

שמילקט התדרדרה לסמים ולרחוב ואף ניסתה פעמיים להתאבד על ידי חיתוך ורידי הידיים....

את ההמשך המרתק והכואב אך המעצים  ארצה שתקראו בעצמכם ויש בו גם התאהבויות ואכזבות,  נפילות ועליות ומסע אחד ארוך ומפותל עד מאד.
אני ממליץ לרכוש את הספר שנמצא בגיוס המונים בהדסטארט , כל רכישה שלכם/ ן תגביר את קולה של שמילקט ואת קולן של נאנסות אחרות וישים קץ לתופעה המכוערת והמזוויעה שנמצאת בכל מגזר בחברה הישראלית ומכלה אותה מבפנים ופוגעת בנשים גברים ילדים וילדות , פוגעת באמון באדם ובממסד שלא מעניש כראוי את חלאות המין האנושי שראוי להוקיעם מהחברה לצמיתות.

מצורף קישור לרכישה , תבורכו https://headstart.co.il/project/45877