משקפי הקסם של מיכל


סקירה לספר: משקפי הקסם של מיכל
זאנר: ילדים
מאת : מאיה קלטי
איורים: מאיה קלטי
( הספר נמצא בהדסטארט לגיוס המונים )

ספר ילדים מקסים שטרם יצא לאור במהדורה מורחבת.
לפני כמה עשורים, בהיותי תלמיד בבית ספר יסודי הבחנתי כי איני רואה טוב ונאלצתי למורת רוחי להרכיב משקפיים .
בימים דאז, הדבר היה די חריג בקרב ילדים וגרם לי לאי נוחות הן בגלל שפתאום באמצע הילדות נח לו גוף זר על אפי והן בגלל ההערות של הילדים בסביבתי,  והמילה "משקפופר" נשמעה תדיר.
ככל שהתבגרתי,  המשקפיים הפכו לסמל של חוכמה ושנינות אך לעולם לא נוכל לשכוח את ההקנטות .
היום אני נהנה לראות את הנוער שרוכש משקפי "אפס" רק כדי לשדרג את הלוק לצורך מראה " חכם ורציני" יותר, כהגדרתם.

למיכל הקטנה יש משקפיים, אותם היא מרכיבה עוד מהיותה תינוקת בת שמונה חודשים .
למיכל הקטנה מציקים בעיקר המבטים שנשלחים לעברה והאמירות שהן די נחמדות בסך הכל, אך הן עדיין הערות , והיא מהרהרת בכך ומביעה משאלה: " השבוע יש לי יום הולדת. מה אבקש ליום ההולדת? אולי אבקש משקפי פלא?

מיכל הקטנה שוקעת בשינה וצוללת לחלום מתוק ובו היא מקבלת קופסת מתנה ובה משקפי פלא שדרכם אפשר לראות הכל ובבירור בלי שיבחינו בהם ...
את המשך הסיפור הנהדר הזה תצטרכו לאפשר לילדכם לקרוא או להקריאו להם. לצד הטקסט והעימוד הנהדר ישנם איורים צבעוניים ויפים במיוחד שלוכדים את עינו של הקורא, והספר כולל שני מסרים עיקריים: המסר הראשון מיועד לילד או לילדה שמרכיבים משקפי ראייה , שלא יתביישו ואף יתגאו במוצר החדש שעל אפם, שהוא מוצג של יופי וחוכמה ( המעזים אף רוכשים משקפיים בכמה צבעים ).
המסר השני הוא סובלנות לילד ששונה ממך, גם אם יש לו משקפיים או מכשיר שמיעה ואולי מגבלה אחרת, יש לו עדיין רגשות וצריך להתייחס אליו בצורה שווה מבלי להקניט אותו, כי הרי אנחנו אף פעם לא יודעים מה צופן לנו העתיד.

אני ממליץ לכם לרכוש את הספר הנהדר הזה ברכישה מוקדמת עם הקדשה ומשלוח
👇👇👇👇👇👇👇👇👇

https://headstart.co.il/project/43108