סקירה וביקורת לספר: בעיניים כלות מאת דנה רדא


סקירה וביקורת לספר: בעיניים כלות

מאת: דנה רדא 

זאנר: רומן מתח 

הוצאה לאור: יהלומים הוצאה לאור


הספר הזה הוא יהלום נוצץ 💎

רומן מתח נפלא של דנה רדא שמכיל בהצלחה רבה את כל קשת הרגשות ומשלב סיפור מתח עם דרמה אישית.


עיינה מזרחי , מהנדסת במקצועה עובדת בחברה גדולה בשם "פיינברג ייזום ויעוץ בעמ" כמהנדסת במחלקת ארגון ושיטות המונה חמישה מהנדסים , מתגוררת בדירת חלומותיה בעיר רמלה ונשואה לצור.


צור התאהב בעיינה בזמן לימודיה בטכניון והחליט להיפרד מחברתו למענה ולאחר תקופה של מערכת יחסים טובה הם נישאים. עיינה חולמת להביא ילדים לעולם אך לאחר חודשים רבים של נסיונות להביא לעולם ילדים בדרך טבעית הם פונים לטיפולי פוריות. צור לא ממש בעניין ומבקש ממנה להרפות מהאובבסיביות בנושא.


"אני לא מאמין, קולו של צור היה חרישי.  הוא הפנה אלי את המחשב . את מוכנה להסביר לי מה זה לעזאזל? .... זה היה קובץ האקסל הסודי שלי , בגיליון הראשון ששמו תאריכי מחזור הופיעה טבלה מפורטת ... מעולם לא ראיתי את צור כה המום. הוא פשוט ישב שם ובהה במסך. היה נדמה לי שאפילו החוויר ".


עיינה אינה מוכנה להפסיק את הטיפולים ועל רקע זה יחסיהם עולים על שרטון ולאחר שצור מקבל הצעה לעבור ולעבוד בבוסטון,  הצעה אותה הוא דחה מספר פעמים, הוא נענה להצעה ונפרד מעיינה ועוזב את הארץ.


"אני אודיע לבוס שלי שאני מקבל את ההצעה שלו לעבוד בבוסטון.

ומה... מה איתנו? לחשתי 

אני חושב שהדבר הכי טוב לשנינו שניפרד לתקופה. 

להיפרד מצור? איך זה אפשרי בכלל? זה כמו להיפרד מאחת הידיים שלי . צור הפנה אלי את מבטו . עיניו ברקו. ידעתי שפגעתי בו אנושות . מעולם לא אהבתי אותו כל כך , ושנאתי את עצמי יותר ברגע ההוא".


עיינה מכינה פרוייקט להבראת מפעל כושל שנקלע לקשיים ועתיד להיסגר , למרות שמדובר בפרוייקט לא כלכלי , עיינה משכנעת את מנהל החברה והפרוייקט יוצא לדרך. עיינה מבצעת עבודה יסודית ויוצאת לשטח ואף נפגשת עם הבעלים של המפעל - רוני שטרן המתגורר בסביון ולו חברות , נכסים וכסף רב , והוא מתאהב בה, הגבר המבוקש במדינה מתאהב בעיינה.


ערב אחד , בעוד עיינה עובדת במשרדה בשעות הערב , נכנס ערן כרמלי  מנהל החברה בה היא עובדת, מדיף ריח של אלכוהול ומנסה לאנוס אותה , עיינה מצליחה בקושי להתנגד ובעיטה במבושיו גורמת לו ליפול כשהוא נאנק מכאבים ועיינה מצליחה להימלט היישר לביתו של אחיה גל , על סף המדרגות היא פוגשת את ליז, דוגמנית עבר שנטשה את עיסוקה ואת מגוריה במרכז ועברה לצפון,  פגועה מיחסו של גל אליה ואוצרת סוד השמור לשניהם עד שעיינה פוגשת אותה במפעל ומגלה את הסוד...


דפיקות בדלת ביתו של גל מפתיעות אותם ובפתח עומדים שוטרים,  מודיעים לצמד האחים המופתעים כי ערן, מנהל החברה, נמצא מת במשרדו שבחברה ....


"עצמתי עיניים בכוח. ידעתי שזה לא באמת ישנה משהו, אבל אולי לרגע אוכל  להעמיד פנים שכל זה לא באמת מתרחש, ואני לא באמת נלקחת לחקירה במשטרה.... ואנחנו לא באמת נוסעים למסור עדות ..... העניין הוא רצח , ולא סתם רצח,  אלא רצח של לא אחר מאשר ערן...."


מי רצח את ערן כרמלי? מה המניע של הרוצח? האם צור יחזור אי פעם ? והאם עיינה תהפוך לאם אחרי כל הטיפולים? את כל התשובות לשאלות המסקרנות תצטרכו לקרוא בספר הנפלא הזה, כתוב וערוך באופן נהדר,  מדלג כמעט תדיר בין העבר להווה בהצלחה יתרה! הסופרת, כמו גיבורת הספר היא מהנדסת במקצוע והדבר ניכר היטב בכתיבה המהודקת והמדוייקת שבה שום פרט לא חסר , והיא מצליחה לגרום לבליל של רגשות בעת הקריאה .

אחד מספרי רומן מתח הטובים שנכתבו ויכול לשמש כתסריט מעולה לסרט משובח.