סקירה וביקורת לספר: החיים הם הרע במיעוטו מאת אמהי"ד


סקירה וביקורת לספר: החיים הם הרע במיעוטו
מאת : אמהי"ד
הוצאה לאור: ספרי ניב

ארז מירנץ הוא הנאמן של ארז מירנץ הי"ד הסופר והמחזאי שחי בין השנים 1987-2005 , אני מניח שאתם מבולבלים כעת אך אנסה לעשות לכם סדר ואני מאמין שאצליח ... או שלא.

ארז מירנץ הי"ד או בקיצור אמהי"ד, מת בתאונה תרבותית מצערת והותיר אחריו כתבים רבים שהוריש לחברו הטוב ארז מירנץ וציווה לשרוף אותם או לפרמט את הקבצים.
ארז נקרע בין בקשת חברו להשמיד את קבציו לבין הרצון לקרוא בהם ולפרסמם, וכשארז קרא את הכתבים מיד ניבטה מהם נפשו השסועה של  אמהי"ד.
בכתביו של אמהי"ד יש הכל, שנינות , דמיון והומור וגם כעס, הרבה כעס ויתכן מאד כי חלק מכתביו יכעיסו אתכם עד מאד.

"אל תפחד, הוא ליטף לו את הראש , אני יודע שהעולם נראה רע עכשיו, אבל זה רק כי חסרה לך פרספקטיבה , כשתהיה בגילי תרגיש יותר טוב.
ואתה לא תשקר לי וסתם תבטיח לי כמו כולם? הילד הביט בעידן בעיניים לחות
אני לא אשקר לך, עידן הניח את ידו על כתפיו, אני אומר לך צפויות לך צרות יותר נוראיות  אפילו מאלה שאתה עובר עכשיו, אבל יהיה שווה לחכות, אתה תעבוד עם אומנים שאתה מאמין בהם, תצליח, תשכב  עם נשים יפות, תגשים את החלומות שלך, תעשה מה שאתה אוהב, תטייל בכל העולם ותתקדם במהירות האור ... "

ספר מרתק המכיל סיפורים קצרים יותר וקצרים פחות, הכתיבה של הסופר היא על גבול הגאונות , ולעולם יהיה לך ספק האם אמהי"ד היה קיים והאם כתביו הם אמיתיים ? יש הטוענים כי ארז מירנץ הוא אמהי"ד ורק מהמחשבה על כך נגרמת לו תחושת חלחלה עצומה.

האם יתכן שארז מירנץ מביט על עצמו מבחוץ ומתנתק לחלוטין מזהותו ולכן הוא מרשה לעצמו לכתוב את כל מה שמתחולל בנפשו שלו ? האם הוא אינו רוצה שיכעסו עליו ועל כתביו שחלקם  אינם פוליטיקלי קורט בעליל , ולכן הוא שם עצמו כצופה מהצד ?

"פרדוקס השקרן גורס שאם אני כותב שאני כותב שקרים ואני צודק, אז אני דובר אמת. אבל החיים הם לא היקש  לוגי,  אז אני לא משקר לך בזה שאני משקר לך, אם אני כותב לך רק שקרים, ואחד השקרים הללו מתברר חלילה כאמת - אז אני יוצא שקרן ".

מבולבלים? אני ממליץ לכם לקרוא את הספר המרתק הזה שנחטף במהדורות הקודמות ויוצא במהדורה נוספת בימים אלה, ספר גאוני שמשחק לך בנבכי המוח וגורם לך לתהות מה אמת ומה שקר, יתכן ולעולם לא תדעו האם ארז מירנץ ואמהי"ד אחד הם או שהכל המצאה, אך מה שבטוח הוא שאת חוויית הקריאה הזו לא תשכחו זמן רב.