סקירה וביקורת לספר: זה לא נגמר שם מאת רוני ראוזניץ


סקירה וביקורת לספר: זה לא נגמר שם

מאת : רוני ראוזניץ

זאנר: רומן פסיכולוגי אירוטי 

הוצאה לאור: רוני ראוזניץ/ נאו פרודקשיין


יש ספרים שמחלחלים אלינו לאט משתי סיבות עיקריות: או שהספר לא זורם וכתיבתו כבדה או שהספר מיוחד ושונה באופן חיובי ומכיל מושגים חדשניים , כאלה שעלינו להפנים וללמוד. הספר הזה משתייך לסיבה השניה והוא מיוחד ושונה , הן בכתיבה שלו והן בכריכה שלו, הן בפנימי והן בחיצוני. 


במהלך הדפים הראשונים חשתי כי אני קורא ספר רומן אירוטי למדי שכתוב בצורה עדינה , זורמת ומאפשרת להכיל אותו, עד שהגעתי לפרק שמדבר על "קווליה" .... ואז עצרתי כדי ללמוד את הנושא לעומק.


מהו המושג קווליה ? קווליה היא מילה שמתארת כל חוויה פנימית. לא רק השגת ידע פיזי על העולם, אלא את עצם החוויה של מידע זה, כפי שאנו חווים באותו באמצעות ראייה, שמיעה, מגע וכו'. קווליה אינה תיאור של מידע במוח, אלא תיאור של תודעה החווה חוויה של מידע במוח.


מסיבה זו המדע אינו יכול להגדיר קווליה; מאחר שעולם התופעות כולל רק תופעות, לכן המדע אינו מסוגל להכיר בקיומו של "צופה" באותן תופעות. רובוט-חוקר יכול היה להכיר "צמא" רק בתור מכלול התופעות של צריכה ואגירה של נוזלים, אך לא להבין את החוויה של אדם צמא.


בתקופה שבה למד אסי הוא עסק בניקיון בתים. באחד הימים הוא הגיע לגבעת רם לבצע עבודות ניקיון בביתה של ורדה - בית מפואר הצופה אל הגן הבוטני. במהלך הזמן ורדה אהבה את הביקורים של אסי. 


"מבלי שהבינה על בוריה את ההרגשה , רצתה ורדה לגלות את המסתתר בקפלי הפלחים של אסי. אמנם הוא היה רק בן עשרים וארבע , אבל מה אכפת לה? בעלה עיוור לצרכיה,  חברותיה מחפשות בה את אשת החברה עם הקריירה הבינלאומית במשרד החוץ , וכל מה שהיא מבקשת זה מישהו שיידע אותה, מישהו שהיא תוכל לסמוך עליו ולא לחשוש להראות לו מי היא באמת".


אסי גדל בבית קר וחיפש ומצא חום אצל נשים, בעיקר בוגרות וחזקות,  ואסי התמסר אליהן והן התמכרו אליו . הסיפור של ורדה שונה לחלוטין וקשה עד מאד, בגיל ארבע היא נאנסה על ידי סבה ובהמשך גם על ידי אביה השיכור, שנכנס לחדר בשעת המעשה אך במקום לגונן על ורדה הוא שבר את אמונה . כאשר ורדה לא יכלה לשאת עוד את ההתעללות היא עזבה לאילת אך גם שם , מיד, הפכה להיות כלי המספק את תאוות הגברים, והיא התדרדרה לזנות....


לאביו של אסי הייתה חברת הייטק קטנה ומצליחה ואסי כמו נולד לתחום. במהלך לימודי הפסיכולוגיה הוא תהה על השילוב של יכולתו לפתח אפליקציות לבין הפן האנושי שהוא נמשך אליו כל כך.


על בסיס הקווליה פיתח אסי תוכנה תלת מימדית ורב חושית שבאמצעותה ניתן לחוות סיטואציות שונות בתלת מימד כאשר חווים את כל החושים .


" קווליה נגעה במקום שבו אסי רצה להביא לידי מימוש אינטימיות ומדע עם אישה ברמות שסבר שבלתי אפשרי להגיע אליהן במציאות הרגילה.... הוא ידע שהוא יכול לעשות זאת על ידי חיבור שני דברים שסבר שידענותו בהם טובה, מחשבים ויחסי אנוש....  הוא הבין שקווליה תוכל לתת לו אפשרות להיות בנתינה שאף אחד מעולם לא חווה , נתינה שבאה מתוך הבנת צרכיו הכמוסים של אדם אחר".


סקירה זו היא רק קצה קצהו של תוכן הספר ולו כדי לאפשר לכם חווויית קריאה וסקרנות שלא נגמרת.


ספר נפלא ומיוחד מאד שמשנה את כללי הקריאה המקובלים,  ממש כמו תוכנת המחשב המאפשרת חדירה אל הגוף והנפש ומשנה את כללי המשחק האנושיים. הספר כתוב וערוך בצורה מיוחדת המאפשרת קריאה רציפה וזורמת, כתוב באופן עדין ומתחשב גם בקטעי והאירוטיקה הרבים . על אלו יצרו רומן פסיכולוגי חדשני ומעניין במיוחד. מומלץ מאד כחוויית קריאה שונה ויחודית .