סקירה וביקורת לספר: קוין הקואלה תקוע למעלה מאת רייצ'ל ברייט


סקירה וביקורת לספר: קוין הקואלה תקוע למעלה
מאת: רייצ'ל ברייט & ג'ים פילד
ז'אנר: ילדים
הוצאה לאור: כנפיים הוצאה לאור & כתר ספרים

אזור הנוחות כשמו כן הוא , נוח עד מאד. לעיתים לא כל המתרחש הוא לשביעות רצוננו אך המקום הנוח והמוגן גורם לרבים מהיצורים החיים להישאר בו ולא לנסות דברים חדשים, והתעוזה מפנה את מקומה לפחד משינויים.

בלב יער מרהיב, כל החיות מתרוצצות בשמחה ורק קווין הקואלה החמוד החייכן והאפרפר נצמד אל העץ, הוא אוהב להאחז בענפים הגדולים , לנמנם בשמש ולכרסם  עלים - ממש מלך היצורים הלא זזים.

"היה לו בטוח ונוח , תמיד
ומה שמתחת נראה לו מפחיד
ומהיר
ורועש
וגדול
ומוזר
לא, עדיף לא לזוז, הוא החליט ונשאר ".

קווין הקואלה בכלל לא אוהב לשנות הרגלים והוא הרגיש כבר קשור אל העץ והעלים.  פעם אחת הוא שמע את אחת החיות קוראת לו מלמטה לרדת ולשחק אך הוא העדיף להמשיך ולהאחז בעץ.

מידי פעם הוא התבונן בחיות ומשהו בתוכו רצה להשתתף עימם שם למטה אך בכל פעם הוא מצא לעצמו תירוץ אחר מדוע לא לרדת ולהיצמד אל העץ.

הזמן חלף לו ואיתו עונות השנה, קיץ חורף סתיו ואביב, וקווין ממשיך בשלו ונותר על העץ.
אך בלילה אחד הוא שמע נקירות מגזע העץ ומבט למטה הבהיר לו כי הנקר החל מכרסם בגזע העץ. כל החיות הביטו לעברו מלמטה בחרדה וביקשו מקווין שיקפוץ מהעץ.

"קפוץ
ונתפוס אותך
קווין, ש ח ר ר !
לשחרר?
אין סיכוי
הוא אמר מבוהל
ונצמד עוד יותר. "

העץ נפל בקול חבטה אדירה וקווין פקח לאט את עיניו והחל לשחרר את אחיזתו מהעץ, וזה היה קל , כל כך קל עד שהוא נעשה מיד מאושר, ומאותו היום כאשר חבריו קראו לו לשחק הוא הסכים בשמחה.

" והוא הבין שלנסות
זה אפשרי... גם בשבילו "

ספר ילדים מקסים במיוחד , מאוייר בחן רב ובצבעים נהדרים, מציג את הפחד אולי הגדול ביותר המשותף ליצורים החיים והוא הפחד משינויים, ומגלה לנו שמאחורי אשליית  חומת הפחד יש עולם גדול ורחב עם אין סוף שמחה ואפשרויות, ואם נתעקש להיתקע באזור הנוחות היקום כבר ידאג לעזור לנו לעשות את הדילוג הראשון...

זהו אמנם ספר ילדים המותאם לגילאי הגן אך הסיפור הנהדר ומוסר ההשכל מתאימים לכל אדם בכל גיל.

ספר העצמה מומלץ מאד להורים וילדים כאחד!