סקסולוגיה


סקירה וביקורת לספר: סקסולוגיה
מאת : ד"ר עידן מיליצ'ר
243 עמ'
הוצאה לאור: צבעונים הוצאה לאור

כשהבטתי לראשונה בכריכת הספר, עוד בטרם פתחתי אותו והתחלתי לקרוא, חלפו בראשי מחשבות רבות וניחושים אודות תוכנו של הספר. האם לפנינו ספר אירוטי הארד קור? לא בדיוק, תוכן העניינים של הספר גילה לי כי הספר ערוך כמילון מושגים רחב בתחום הזוגיות והמיניות.

נושא הזוגיות והמיניות הוא הנושא העתיק ביותר וגילו כגיל הבריאה האנושית וכולנו מכירים את הנחש ,חווה ועלי התאנה...
הזוגיות והמיניות מצויים עמוק ברפואה, בספרות , בפוליטיקה ובאומנות וכמעט בכל תחום בחיינו, ולמרות זאת אנחנו עדיין נבוכים למראה ולשמע העיסוק בנושא.
ד"ר עידן מיליצ'ר יצר ספר המקיף את כל המושגים בתחום זה ,פרקים המסודרים לפי ה א-ב ובחלק מהפרקים יש תתי פרקים ותתי נושאים.

עידן מדבר על ה-כל בספרו החדש, החל מאהבה ואינטליגנציה מינית, מפרט בהרחבה על נושא הזוגיות, עובר לחינוך מיני וטיפולי פוריות, נישואים וגירושין,  הכרויות באינטרנט ובגידות,  מחלות ומיניות,  ד"ר מיליצ'ר לא נרתע ונוגע גם בנטיות מיניות, פורנוגרפיה ואביזרי מין, תנוחות ,חילופי זוגות ונקודת הג'י ( אצל שני המינים ) ועוד נושאים רבים ומגוונים.

ממרום גילנו המבוגרים ובטחוננו בידענותנו נדמה לנו כי אף אחד לא יכול לחדש לנו דבר בנושא, אך ד"ר עידן מיליצ'ר,  בחן רב ובשפה עדינה מציג בפנינו מילון מקיף ורחב בנושא , אבן שושן של המיניות והזוגיות,  הספר ערוך בצורה יוצאת מן הכלל ע"י העורכת המוכשרת ד"ר לאה צבעוני, והקריאה בו זורמת, לחלק מהפרקים התווספו איורים מקסימים והומוריסטים ( חלקם הקטן אירוטיים ) שאיירה אורית קליימינץ .

לפני כמה עשורים, כשד"ר מיליצ'ר בחר במקצוע הסקסולוג , לא מעט אנשים הרימו גבה מפני שעל נושא המיניות מיעטו לדבר וכשכבר דיברו אזי זה היה בחדרי חדרים. אך מה שעמד בלב בחירתו של עידן מיליצ'ר היה הרצון לעזור לאנשים והדבר היה נר לרגליו, עידן מעיד על עצמו כי חשוב לו להיות רגיש למין האנושי יותר מלהיות מומחה למין ומיניות.

חככתי בדעתי לאיזה גילאים הספר מומלץ והגעתי למסקנה המהירה כי חובה שהוא ימצא בכל בית ( אבן שושן למיניות וזוגיות, לא ? ) ובעיקר בבית שיש בו ילדים מתבגרים שבניגוד לעבר הם נחשפים לצערנו לנושא בגילאים צעירים מאד על ידי סרטונים פורנוגרפיים שזמינים לכל דורש, ואם יורשה לי אני חושב שעדיף שיקבלו הסבר מושכל , חינני ורך על המושגים דרך הספר הנהדר הזה, מאשר צפייה בתכנים פורנוגרפיים שלא מותאמים לגילם ולנסיונם.

הספר מומלץ מאד לכל מי שמתעניין בנושא הזוגיות והמיניות ( מי שלא מתעניין - שיקום ) ואם חשבתם שאתם כבר יודעים הכל אז עידן מיליצ'ר בא לחדש לכם על כמה מהנושאים.

כאן המקום לשבח את הוצאת צבעונים על ספרים נהדרים ואיכותיים!!